Село Мечникове (0,312 км²) розташоване на околиці Дворічанського району. У селі мешкають близько 130 чоловік. Село знаходиться недалеко від балки Пєшковський Яр, на відстані 3 км розташовані села Іванівка та Добролюбівка. На території села багато джерел, поруч невеликий лісовий масив (діброва).

Особливості селу надає місцева історична спадщина – залишки родинної садиби Нобелівського лауреата, мікробіолога Іллі Мечникова (два панських ставка, напівзруйнований будиночок для челяді і, унікальної кладки великий льох Мечникових). Існує думка, що саме в цьому погребі Ілля Мечников проводив свої перші дослідження по різному сквашування молока, в результаті чого на світ з'явився ряд нових молочнокислих продуктів, в т.ч. і йогурт.

Колориту селу надають мальовничі краєвиди та унікальні особливості місцевої природи. Тут, між двома річками - Осколом і Сіверським Дінцем, не тільки небувало красива і не зачеплена господарською діяльністю людини природа, але нерідкі і аномальні явища, наприклад, кільцеві веселки. Атмосфера краю є сприятливою до медитацій, самоаналізу та пошуку гармонії у собі та навколо себе. Місцеві жителі запевняють, що і НЛО в тутешньому небі – звичайна справа.

Ексклюзивні послуги діючих осередків сільського зеленого туризму села Мечникове, що стосуються самопізнання та саморозвитку (натальна карта, карта здоров’я, арома-терапія, арт-терапія, радіоестезична діагностика та діагностика біополя прибором Кирліана) користуються значним попитом серед постійних клієнтів діючих осередків сільського зеленого туризму села.

Село Мечникове включено у туристичний маршрут «Золоте кільце» України. Воно об'єднує всі центри зеленого туризму в нашій країні і включає три напрямки: Карпати, Крим і лісостеп, який представляє, в тому числі і Харківська область.

"Родинна хата" - садиба сільського зеленого туризму села Мечникове Харківської області

Цей вірний Друг зустріне Вас у селі, радісно супроводжуватиме вулицями та ось так мило буде проводжати...

Парне молоко та духмяний хліб з місцевої печі

У "Родинній хаті" меблі ручної роботи місцевих майстрів. Подушки з цілющими травами та матраци з гречаним лушпинням

Представники Громадської організації «Фонд сільських громад Дворічанщини» долучилися до вирішення проблем громади.

Наразі одним із актуальних напрямків розвитку громади Дворічанщини  є впровадження та розвиток сільського зеленого туризму. Основним об’єктом, що приваблює туристів до Дворічанщини, є місце народження видатного земляка  лауреата Нобелівської премії І.І.Мечникова. Представники ГО «ФСГД» протягом останніх п’яти років активно долучаються до заходів спрямованих на вирішення цього питання.

Завдяки зусиллям представників ГО «ФСГД»  офіційно признані пам’ятками місцевого значення залишки садиби І.І.Мечникова та Погріб (унікальної цегляної кладки).

Нещодавно представники ГО «ФСГД» та активісти громади організували Толоку під гаслом «Щоб розквітали покоління – разом відродимо коріння». Під час Толоки було приведено в належний стан залишки садиби Мечникова «Панська криниця, Погріб та прилегла територія».  Після цього, представники ГО «ФСГД» відвідали музей І.І.Мечникова на його батьківщині.

За результатами заходу учасники отримали незабутні враження.

 

«Зелений туризм»

На Міжнародній виставці «Агро – 2016» Харківську область представили понад 70 підприємств АПК, харчової та переробної промисловості.

Цього року павільйон Харківської області, який займав площу 50 кв.м., оформили в етно-стилі.

Родзинкою Харківської експозиції став стенд присвячений сільському зеленому туризму. Наша область єдина серед регіонів України включила до експозиції на «Агро -2016» презентацію туристичного потенціалу. Крім загальної інформації про цікаві об’єкти регіону  на експозиції представили одну з садиб Дворічанського району – «Родинна хата».

Господарка садиби Олена Мешкова (мешканка села Мечникове, член ГО «ФСГД») презентувала етно – продукцію: обереги, трави, ляльок-мотанок.

Ця частина експозиції Харківської області викликала інтерес представників польської делегації на «Агро – 2016». Так, член правління польської федерації сільського туризму «Гостинні господарства» запросив представників нашого регіону в 2016 році відвідати Польщу, щоб обмінятися досвідом у сфері розвитку сільського зеленого туризму.

За результатами виставки та оцінки експертної комісії Міністерства аграрної політики та продовольства України за вагомий внесок у розвиток аграрного сектора Харківську область нагородили золотою медаллю в номінації «За краще висвітлення регіонального розвитку та виставкову експозицію серед областей України».