11 серпня 2020 року у Колодязненській сільській раді (села Колодязне, Отрадне, Обухівка) Дворічанського району Харківської області пройшла діалогова тематична зустріч за участю представників влади, поліції та місцевих мешканців. Говорили про роль та можливості відеоспостереження у питаннях підтримання порядку та забезпечення безпеки в громадах.

Захід пройшов у межах реалізації проекту «Діалог населення з поліцією – безпечна громада Дворічанщини», який реалізує громадська організація «Фонд сільських громад Дворічанщини» (ФСГД) за фінансової підтримки Програм «Права людини і правосуддя» та «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

Людмила Ковтун, голова ФСГД, представила учасників зустрічі, розповіла про мету та завдання проекту «Діалог населення з поліцією…», окремо презентувала результати анкетування мешканців району щодо різних аспектів безпеки у Дворічанському районі.

Перепелиця Олександр Васильович, Колодязненський сільський голова, розповів про Програму встановлення відеоспостереження в с. Колодязне з метою підвищення рівня безпеки та підтримки порядку. Питання обговорювалося активно: відеокамери дозволяють на постійній основі запобігати правопорушенням, водінню у нетверезому стані та порушенню правил дорожнього руху, викривати крадіїв майна, встановлювати правопорушників тощо.

Турбаба Галина Григорівна, голова Дворічанської райради, розповіла про досвід встановлення відеоспостереження в приміщенні адмінбудинку і як це сприяє покращенню безпеки.

Віталій Бабика, керівник Офісу Мережі правового розвитку ГО ФСГД, презентував досвід і результати встановлення відеоспостереження в Чугуївській громаді.

Активні громадяни Колодязненської сільської ради, серед яких Валерій Олейніков та Сергій В’язовський, повідомили, що у них сильна громада, що відеоспостереження потрібне і це допоможе підтримувати безпеку на належному рівні.

Дмитро Глушко, офіцер поліції Дворічанського відділення Куп’янського відділу поліції ГУНП України в Харківській області, дільничний, відмітив, що у разі потреби громадяни можуть звертатися  безпосередньо до нього або у відділ поліції не тільки особисто, а й телефоном чи письмово. При розгляді питань будуть використовуватися матеріали відеоспостереження.

Мешканці Колодязненської сільської ради подякували поліції і представникам влади за хорошу роботу в громаді, за відкритість до взаємодії у вирішенні актуальних питань безпеки.

Роман Каць, керівник проекту, тел. 096-096-49-80, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Точка зору автора даної публікації може не співпадати з точкою зору ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини» та Міжнародного фонду «Відродження» і не відображати їхніх позиції з даного питання.

***

Мета проекту «Діалог населення з поліцією – безпечна громада Дворічанщини»: підвищити спроможність громад Дворічанського району Харківської області у вирішенні питань безпеки та доступу мешканців до правосуддя шляхом розбудови взаємної довіри, зниження напруги, налагодження комунікації за допомогою діалогу поліції, влади і громади. Слідкувати за перебігом проекту можна у Facebook: https://www.facebook.com/dvorichna

Мета діяльності ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини»: покращення життя громади району через розвиток гармонійного середовища. Детальніше: www.dvorich.info

Нагадаємо, що з 2012 року в Дворічанському районі діє система надання безоплатної правової допомоги населенню. Дворічанський Офіс мережі правового розвитку на базі ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини» діє за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та місцевої влади.

Мета Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження»: запобігати порушенням прав людини, сприяти впровадженню в Україні ефективного антидискримінаційного законодавства та практики, сприяти доступу малозабезпечених і вразливих груп до правосуддя та правової допомоги. Мета Програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження»: сприяти формуванню економічно ефективної та недискримінаційної системи охорони здоров’я, прозорому й раціональному використанню бюджетних коштів, забезпеченню рівного доступу громадян, у тому числі представників уразливих груп, до життєво необхідних лікарських засобів і відповідного лікування. Детальніше: www.irf.ua