Протягом 2020 року громадська організація «Фонд сільських громад Дворічанщини» реалізувала в нашому районі проект «Діалог населення з поліцією – безпечна громада Дворічанщини». Цю діяльність реалізовано за фінансової підтримки Програм «Права людини і правосуддя» та «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

Проект реалізовувався у складних карантинних умовах, але, завдяки підтримці з боку МФ «Відродження» та партнерів з числа керівництва та працівників поліції, районної ради, селищної та сільських рад району, 38 запланованих заходів проекту реалізовано в повному обсязі. Таким чином були створені умови для підвищення спроможності мешканців громад Дворічанщини у вирішенні питань безпеки та доступу до правосуддя. Це стало можливим завдяки розбудові діалогу представників поліції, влади і громад району.

Діалоги відбувалися під час інформаційної зустрічі, круглого столу, тренінгу, роботи діалогової групи та інших заходів. Всі бажаючі безкоштовно отримали юридичні послуги та консультації під час 12 онлайн консультацій, 13 виїздів юристів на місця в громади і 10 тематичних зустрічей з населенням району.

Тематичні зустрічі на місцях відбулися завдяки підтримці голови райради та голів сільських рад. Мешканці громад були активними, зверталися з питаннями та пропозиціями. Це говорить, що питання безпеки є актуальними для людей. Під час зустрічей говорили про можливості впровадження різних безпекових ініціатив, можливість створення в сільських громадах громадських формувань по забезпеченню правопорядку, а також про ролі і можливості відеоспостереження у питаннях підтримання правопорядку.

Більшість присутніх акцентували увагу на тому, що безпека – це відчуття людьми захищеності, комфорту, благополуччя, а не лише відсутність небезпеки або низький рівень злочинності. На їхню думку стійка модель безпеки в громадах передбачає спільну відповідальність усіх суб’єктів формування безпечного середовища: представників державної влади, органів місцевого самоврядування, поліції та громадськості. Це ж саме підтверджують і результати анкетування мешканців Дворічанського району, яке було проведено весною 2020 року «Фондом сільських громад Дворічанщини».

На зустрічах у громадах голова районної ради Галина Турбаба та сільські голови відзначали важливість і актуальність проекту «Діалог населення з поліцією – безпечна громада Дворічанщини». Вони говорили, що «часто ми стикаємося з тим, що не чуємо один одного у розгляді важливих питань, нам складно будувати діалоги, ми перекладаємо відповідальність на інших, але в питаннях безпеки, якщо ми хочемо аби наша громада була комфортною для існування, то без довіри і діалогу ми не можемо зробити простір навколо себе безпечним. Кожен з нас є частиною суспільства, і безпека – наша спільна відповідальність і мета. Через спільний діалог і взаємодію все можливо».

У 2021 році громадська організація «Фонд сільських громад Дворічанщини» продовжить свою діяльність щодо надання безоплатної правової допомоги населенню тепер вже оновленого району, в т.ч. з питань безпеки і правопорядку.

 

Роман Каць, керівник проекту, тел. 096-096-49-80, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду


Точка зору автора даної публікації може не співпадати з точкою зору ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини» та Міжнародного фонду «Відродження» і не відображати їхніх позиції з даного питання.

***

Мета проекту «Діалог населення з поліцією – безпечна громада Дворічанщини»: підвищити спроможність громад Дворічанського району Харківської області у вирішенні питань безпеки та доступу мешканців до правосуддя шляхом розбудови взаємної довіри, зниження напруги, налагодження комунікації за допомогою діалогу поліції, влади і громади. Слідкувати за перебігом проекту можна у Facebook: https://www.facebook.com/dvorichna

Мета діяльності ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини»: покращення життя громади району через розвиток гармонійного середовища. Детальніше: www.dvorich.info

Нагадаємо, що з 2012 року в Дворічанському районі діє система надання безоплатної правової допомоги населенню. Дворічанський Офіс мережі правового розвитку на базі ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини» діє за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та місцевої влади.

Мета Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження»: запобігати порушенням прав людини, сприяти впровадженню в Україні ефективного антидискримінаційного законодавства та практики, сприяти доступу малозабезпечених і вразливих груп до правосуддя та правової допомоги. Мета Програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження»: сприяти формуванню економічно ефективної та недискримінаційної системи охорони здоров’я, прозорому й раціональному використанню бюджетних коштів, забезпеченню рівного доступу громадян, у тому числі представників уразливих груп, до життєво необхідних лікарських засобів і відповідного лікування. Детальніше: www.irf.ua