Впродовж червня-серпня 2011 року у Дворічанському районі Харківської області проводилася кампанія по збору коштів на відродження історичної спадщини, пов’язаної з іменем Нобелівського лауреата Іллі Ілліча Мечникова. Ця діяльність проводилася громадською організацією «Фонд сільських громад Дворічанщини» в межах проекту «Ресурсний Центр активності громади на базі Дворічанського районного Будинку культури Харківської області», що втілюється за фінансової підтримки Антикризової гуманітарної програми Міжнародного Фонду «Відродження».

Підсумки кампанії були підведені 14 серпня 2011 року під час благодійного концерту ансамблю народної музики «Ярмарок» на сцені Дворічанського  Будинку культури. На концерті були присутні представники місцевої влади, науковці Харківського інституту імунології та мікробіології імені Мечникова, громада району. Представники «Фонду сільських громад Дворічанщини» поінформували присутніх про те, що за час кампанії було зібрано 5075 грн.

 

Масштабності заходу сприяв сільськогосподарський ярмарок, проведення якого в день благодійного концерту ініціювала районна державна адміністрація. Ми щиро вдячні Сергію Миколайовичу Радькову – голові Дворічанської райдержадміністрації, Галині Григорівні Турбабі – голові районної ради, Сергію Васильовичу Міщенчуку – першому заступнику голови РДА за надану допомогу.

Благодійні квитки на концерт придбали керівники сільськогосподарських підприємств району для трудівників села, сільські голови (презентували квитки учасникам художньої самодіяльності – хоровому, фольклорному колективам районного будинку культури), представники організацій і установ райцентру, мешканці району.

Найщиріші слова подяки Віктору Миколайовичу Шумейку (генеральний директор ПСП «Україна», почесний громадянин району), Івану Петровичу Хавєлову (приватний підприємець, відомий на Дворічанщині благодійник), які фінансово підтримали ансамбль народної музики «Ярмарок»

Зібрані кошти будуть спрямовані на проведення відновлювальних робіт залишків садиби Нобелівського лауреата Іллі Мечникова у вересні 2011 року під час толоки у селі Мечникове. Як зазначили представники активу громади села Мечникове, в першу чергу,  будуть проведені ремонтні роботи унікального льоху родини мікробіолога.

 

Директор Харківського інституту імунології та мікробіології імені Мечникова Юрій Леонідович Волянський звернув увагу на важливість справи відродження пам’яті про одного з перших Нобелівських лауреатів, який є вихідцем з Дворічанського району та підкреслив готовність долучатися до згуртованих дій влади та громади у цьому напрямку.

Перший заступник голови Дворічанської районної державної адміністрації Сергій Васильович Міщенчук подякував головам приватних сільськогосподарських підприємств району, господарства яких взяли участь у ранковому сільськогосподарському ярмарку у селищі Дворічна та тим самим посприяли масштабності заходу та забезпечили присутність мешканців сіл на концерті професійного творчого колективу.

Дякуємо за матеріальну та фінансову підтримку нашої діяльності:

Віктору Миколайовичу Шумейку ПСП "Україна"

Івану Петровичу Хавєлову

Ігорю Олександровичу Хаперському

Андрію Івановичу Гиренку!