Громадська організація «Фонд сільських громад Дворічанщини» розпочала свою діяльність у 2005 році в якості ініціативної групи «Розум+». Офіційно НУО «ФСГД» зареєстрована 31 травня 2010 р. Членами організації стали лідери сільських громад Дворічанського району, культпрацівники (у більшості), пенсіонери, молодь.

Очолила організацію Людмила Ковтун, досвідчений управлінець зі значними лідерськими якостями та вагомим авторитетом на рівні району та області, у минулому начальник відділу культури та туризму Дворічанської райдержадміністрації (пенсіонерка з грудня 2009 р.). На цей час організація не має штатних працівників. Всі працівники та волонтери залучаються до діяльності по мірі реалізації проектів, необхідності проведення кампаній, акцій та інших заходів.

Громадська організація «ФСГД» має значний виконавчий потенціал, оскільки об’єднує людей, у яких спільні цінності. Саме ці цінності (солідарність, духовність, любов до свого краю та його історії) і є головною мотивацією до членства та участі у заходах організації.

У 2010 році Громадська організація «ФСГД» провела оцінку власної організаційної спроможності. Це дозволило визначити основні потреби та скласти індивідуальний план розвитку організації.

Творчий потенціал організації формується на принципах безпосередньої участі, індивідуального підходу, спілкування та безперервного навчання. Високий рівень залучення всіх працівників та членів організації до обговорень, дискусій та планування розширюють можливості всередині організації. Члени організації беруть участь у тренінгах та навчальних програмах у напрямках розвитку громад, комунікації, фасилітації, медіації, управління неприбутковими організаціями.

Партнери організації: органи державної влади та місцевого самоврядування, ЗМІ, ініціативні групи сільських громад Дворічанського району.