Центр активності громади Дворічанського районуНові сходинки

Ми, працівники Ресурсного Центру активності громади, хотіли б поділитися з Вами, наші шановні, наступною інформацією.

Вивчаючи потреби мешканців Дворічанщини, ми дізналися про багато різних проблем, з якими живуть люди нашого району. Ці проблеми різного характеру. І одні з ними борються, а інші вже не мають сил чи віри у їх вирішення. Це не добра ситуація, коли опускаються руки. Її причини різні по складності, важкості виходу з неї, тяжкості наслідків невирішення. Але це не значить, що треба примиритися, що треба не думати про свої проблеми, що можна стати байдужим.

Детальніше...
 
Ресурсний центр активності громади на базі Дворічанського районного Будинку культури

У Дворічанському районному будинку культури (РБК) у січні 2011 року створено Клуб активності громади, а у червні у його стінах почав свою роботу і Ресурсний центр активності громади (далі – РЦ).

РЦ – це результат діяльності громадської організації «Фонд сільських громад Дворічанщини» (ФСГД) за фінансової підтримки Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження». Ініціатива по створенню РЦ на базі приміщення основного районного осередку культури знайшла підтримку і у місцевої влади, і у керівництва РБК.

Представниками РЦ  було зроблено ремонт приміщення, придбано обладнання, проведено Інтернет. Велику увагу з перших днів своєї роботи «РЦ-шники» приділяють інформуванню громади та пошуку партнерів. Для цього створено веб-сайт «Громада Дворічанщини» www.dvorich.info, пишуться і розсилаються інформаційні повідомлення та листи, надруковано та поширюються листівки і буклети, проводяться різноформатні зустрічі з представниками влади, бізнесу, громади та ін.

Працівники і волонтери (добровольці) РЦ – це активісти Клубу активності громади та члени ФСГД, які ставлять своєю метою надавати інформаційну, консультаційну (організація тематичних зустрічей з представниками служб та відомств району, індивідуальні консультації з різних питань) та технічну підтримку (доступ до мережі Інтернет, комп’ютера) сільським ентузіастам та ініціативним групам Дворічанського району у вирішенні локальних проблем місцевого розвитку. РЦ надає послуги безкоштовно.

Зараз основним завданням РЦ є сприяння збереженню історичної спадщини Дворічанського району, пов’язаної з життям та діяльністю Іллі Мечникова – всесвітньовідомого науковця, імунолога-мікробіолога, Нобелівського лауреата. Спільно з активом села Мечникове ця робота проводиться з усвідомленням того, що дотаційний Дворічанський район, який не має промислового потенціалу, має серйозні перспективи у розвитку сільського зеленого туризму, а садиба родини Мечникових - це родзинка нашого району.

Найближчим часом план діяльності РЦ передбачає підтримку Активу села Мечникове у вирішенні актуальних питань місцевого розвитку:

- збереження історичних об’єктів – залишків садиби родини Мечникових, в т.ч. панського льоху;

- відновлення роботи унікального музею, зібраного жителями с. Мечникове;

- популяризація історичної особливості села Мечникове;

- практичне ознайомлення з успішними практиками сільського зеленого туризму на базі села Костилівка Рахівського району Закарпатської області.

На рівні району працівники РЦ просувають питання відновлення повноцінного функціонування Мечниківського сільського клубу, як осередку активності громади. Для цього  організовуються зустрічі за участі представників Дворічанської районної державної адміністрації та районної ради, Токарівської сільської ради та активу громади села Мечникове.

РЦ підтримує Актив села Мечникове у залученні ресурсів (фінансових, матеріальних, людських) на першочергові відновлювальні роботи садиби Мечникова. На території району розповсюджені мотиваційні листівки з закликом об’єднатися ресурсами для збереження залишків садиби Мечникових. До фандрейзингової діяльності залучено Ансамбль народної музики «Ярмарок» (м. Харків). Спільно з цим творчим колективом 14 серпня 2011 р. буде проведено благодійний концерт. Концерт проходитиме у РБК, а кошти, зібрані від продажу квитків, у повному обсязі підуть на ремонт льоху у с. Мечникове.

Далі Активу громади села Мечникове розробить план проведення та кошторис Толоки під час якої будуть проведені першочергові відновлювальні роботи. Ресурсний Центр буде здійснювати інформаційний та методичний супровід в організації та проведенні цих заходів. Працівники РЦ візьмуть участь безпосередньо у Толоці.

Досвід роботи Ресурсного Центру з Активом громади села Мечникове у вирішенні актуальних питань місцевого розвитку буде поширений на інші громади сіл Дворічанського району через працівників сільських клубів під час районного семінару «Сільські клуби Дворічанщини – осередки культурного та громадського життя сільських громад району», через Інтернет та ЗМІ. Під час семінару представники РЦ будуть мотивувати працівників сільських клубів об’єднувати навколо себе лідерів сільських громад і звертатися за підтримкою у вирішенні актуальних питань місцевого розвитку до Ресурсного Центру активності громади.

Працівниками РЦ проведено 2 виїзні фасилітації (технології колективного обговорення з прийняттям рішення) у селі Мечникове. Фасилітації допомогли мотивувати громаду села до вироблення стратегічного бачення щодо перспективних можливостей використання садиби Мечникова, як ресурсу для розвитку сільського зеленого туризму. Ці колективні зустрічі згуртували та розширили коло активних та небайдужих представників села Мечникове.

РЦ відкритий для лідерів громади району з понеділка по пятницю з 9 год до 12 год. за адресою: вул. 35-ї Гвардійської дивізії, 12, Дворічанський районний Будинок культури, кімната Клубу активності громади. Спланувати свою роботу у РЦ, або звернутися із запитаннями, можна зателефонувавши за телефонами: 0999366922, 0509572386, 0999318132.

Не будьте байдужими! Спільно ми зможемо зробити життя на Дворічанщині змістовнішим, яскравішим та заможнішим!

Так створювався РЦ:

 


Сайт розроблений в рамках проекту «Ресурсний Центр активності громади на базі Дворічанського районного Будинку культури Харківської області», що реалізується ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини» за фінансової підтримки Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження». Детальніше про програму: www.irf.ua

Мета проекту: надати підтримку активності громади Дворічанського району у вирішенні проблем місцевого розвитку шляхом створення Ресурсного Центру для сільських осередків громадського життя на базі Дворічанського районного Будинку культури.

Думки, висвітлені на цьому сайті, не обов’язково відображають думки та точки зору Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження».